Служба автомобільних доріг
у Черкаській області

» Прес-центр » новини » «Системно змінюємо підхід до ремонту доріг», – голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко

«Системно змінюємо підхід до ремонту доріг», – голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко

Голова Черкаської облдержадміністрації ,Юрій Ткаченко провів нараду з керівником Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владиславом Демиденком під час інспектування дорожнього ремонт у Смілянському районі на автодорозі Н-01 Київ-Знам’янка.

На замовлення Служби автомобільних доріг Черкаській області підрядною організацією ТОВ «Ростдорстрой» продовжується середній поточний середній ремонт автодороги Н-01 Київ – Знам’янка на ділянці км 205+280 - км 213+000. Йдеться про майже 8-кілометрову ділянку між Смілою та Кам’янкою. За словами начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислава Демиденка, повноцінного ремонту на цій ділянці дороги не було останнє десятиліття. Розпочато ремонт було завдяки трьом джерелам фінансування: державний бюджет, кошти залучені під державні гарантії у попередні роки та співучасть місцевих бюджетів.

– Темп у підрядника хороший, – зауважив очільник області Юрій Ткаченко. – За місяць-півтора роботи тут будуть завершені. На цій дорозі фактично не було основи, тому ямкові ремонти швидко зводилися нанівець. Зараз ремонтники її підсилюють. Тут застосовують технологію холодного ресайклінгу. Гарантія буде щонайменше 10 років. За такою ж технологією відремонтований правий проїзд автодороги Черкаси – Сміла. Думаю, водії вже оцінили якість. Загалом ми змінюємо підхід до ремонту доріг, починаючи від завчасного проектування робіт, аби за тепла вже розпочинати їхнє виконання. Спрямуванням фінансових ресурсів, на центральному рівні нам активно допомагають наші нардепи. Як-от народний депутат України Сергій Рудик у питаннях ремонту цієї ділянки дороги Київ – Знам’янка. Ми ж зі свого боку контролюємо виконання робіт, залучаючи при цьому і громадськість.

Наразі вже проведено регенерацію основи на понад 5 кілометрах автодороги. Роботи з влаштування дорожньої основи на цій ділянці дороги тривають й надалі.

Холодний ресайклінг являє собою зміцнення (стабілізацію) ґрунтів, кам'яних матеріалів і асфальтового грануляту, одержуваного в результаті дроблення асфальтобетонного брухту (фала), різними в'яжучими, шляхом попереднього фрезерування і змішування на дорозі.

Метод ресайклінгу єдиний спосіб, який забезпечує відновлення основи дорожнього покриття завдяки повторному використанню старого покриття. Застосування даного методу дозволяє скоротити терміни реконструкції, ремонту та знизити витрати. Також роботу методом холодної регенерації можна здійснювати без зупинки руху автомобілів.

До того ж, на цій ділянці автодороги завершено роботи з ліквідації пучин з влаштуванням нової конструкції дорожнього одягу з використанням геотекстильних матеріалів та завершено влаштування дренажу.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області просить усіх водіїв з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт, оскільки це необхідний крок для розбудови та оновлення транспортної інфраструктури Черкащини. Та закликає водіїв бути пильними та максимально уважними у місцях проведення дорожніх робіт, дотримуватися Правил дорожнього руху, звертати увагу на попереджувальні знаки та дбати про власну безпеку та безпеку інших.

Прес-служба САД у Черкаській області