Служба автомобільних доріг
у Черкаській області

» Прес-центр » новини » На дорогах державного значення Черкаської області тривають аварійні роботи з ліквідації ямковості

На дорогах державного значення Черкаської області тривають аварійні роботи з ліквідації ямковості

Внаслідок перепаду температур та процесів замерзання-розмерзання, покриття автодоріг зазнає руйнування. Користуючись сприятливими погодними умовами, дорожники Черкащини приступили до ліквідації аварійної ямковості, яка інтенсивно утворюється на дорожньому покритті внаслідок частих коливань температури повітря та перезволоження дорожнього полотна.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області намагається максимально оперативно реагувати на випадки утворення ямковості на дорогах. Із початку лютого на міжнародних, національних автодорогах загального користування державного значення на замовлення Служби автодоріг області підрядними організаціями, у межах виділених коштів на експлуатаційне утримання, розпочато аварійні роботи з ліквідації ямковості. При сприятливих погодних умовах роботи тривають на автошляхах державного значення:

  • М-05 Київ-Одеса,
  • М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка,
  • Н-01 Київ-Знам'янка,
  • Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь,
  • Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань,
  • Р-04 Київ-Фастів-Біла Церква-Тараща-Звенигородка,
  • Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук,

Великі вибоїни створюють загрозу безпеці дорожнього руху, тож Служба автомобільних доріг у Черкаській області зосередила наявні матеріально-технічні ресурси на ліквідації найураженіших ділянок головних магістралей області та в найкоротші терміни, допоки дозволяють погодні умови, провести аварійні ремонтні роботи.

Ямковість інтенсивно утворюється на дорожньому покритті тих автодоріг, які експлуатуються понад встановлені терміни та давно потребують ремонтів, недотримання міжремонтних термінів та перенавантаження транспортних засобів.

Також поява новоутворених руйнувань та деформацій асфальтобетонного покриття пов’язана і з погодно-кліматичними факторами. Узимку часті коливання температури прискорюють утворення аварійної ямковості.

При різких погодних змінах знижується жорсткість дорожнього покриття, виникає перезволоження дорожнього полотна та з’являється ямковість на дорогах. Цьогорічна зима відзначилася в області опадами з різкими перепадами температур від плюсової до мінусової температури та надмірною вологістю. Також спостерігалося поєднання різних форм атмосферних опадів (туману, дощу, снігу), а коливання температур посилює прогресуючу ямковість. Тобто, узимку дорожнє покриття найбільше страждає від впливу погоди і особливо це помітно після відлиги.

За повідомлення Черкаського обласного гідрометцентру, в області висота снігового покрову на кінець січня становила 40-50 см, що у 4-5 разів вище норми. Запаси води у снігу були найбільші за останні 30 років.

Зараз працівниками Служби автодоріг проводиться обстеження автодоріг державного значення з метою виявлення обсягів ураженості – з розмежуванням на аварійну ямковість та суцільні руйнування, ліквідація яких буде проводитися локальними картами за сприятливих погодних умов. Як свідчать попередні результати моніторингу стану автомобільних доріг загального користування, що проводять фахівці Служби, такі погодні умови вкрай руйнівні для асфальтобетонного покриття.

Зазначимо, що аварійні роботи з ліквідації ямковості - це тимчасовий вимушений захід, який застосовується для усунення деформацій покриття, для забезпечення безпечного руху автотранспорту та захисту дорожнього одягу від подальшого руйнування.

Для привертання уваги водіїв на уражених ділянках встановлено попереджувальні дорожні знаки.

Із початку 2019 року, застосовуючи холодну асфальтобетонну суміш, підрядники Служби автодоріг області ліквідували понад 1700 кв. м ямковості.

У першу чергу, ямковий ремонт розпочнеться на ділянках автодоріг міжнародного, національного та регіонального значення в межах доведеного фінансування. Разом з ямковим ремонтом також проводитимуться роботи із планування та благоустрою узбіч автошляхів. В той же час, Служба автомобільних доріг у Черкаській області наголошує, що ямковий ремонт є тимчасовим заходом для забезпечення безпечного руху автотранспорту та захисту дорожнього одягу від подальшого руйнування.

 

Служба автомобільних доріг у Черкаській області просить всіх учасників дорожнього руху з розумінням віднестись до ситуації, що склалась, бути уважними у місцях проведення аварійних дорожніх робіт і неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху. Особливо закликаємо не ігнорувати попереджувальні дорожні знаки, та завчасно знижувати швидкість руху свого транспортного засобу перед ними. Просимо всіх учасників дорожнього руху бути максимально уважними та обережними в місцях проведення ремонтних робіт. Обирайте безпечний швидкісний режим та не здійснюйте небезпечних маневрів, проїжджаючи ділянки доріг, вражені ямковістю.

Прес-служба САД у Черкаській області